דף הבית » כללי » 7 טיפים חשובים להשגת מטרות ויצירת דימוי עצמי מנצח

7 טיפים חשובים להשגת מטרות ויצירת דימוי עצמי מנצח

האם אתה מרוצה ממי שאתה? האם אתה שלם עם המצב שבו אתה נמצא בשלב זה של חייך?
אם אתה רוצה להשיג לעצמך מטרה מסוימת ואתה זקוק להערכה עצמית גבוהה הנה מספר טיפים שכדאי לך ליישם כדי להשיג זאת.
א.      אל תתחרה עם אחרים, החיים הם לא מרוץ. קבע לעצמך סטנדרטים ותשתדל לעמוד בהם. אל תפחד מהאפשרות כישלון ונסה לנתח את מגבלותיך. תחרותיות זו תכונה שיכולה להפיל את מפלס ההערכה העצמית במהירות רבה, שאנו מתעסקים בתחרותיות, אנו לא נלחמים על הסטנדרטים שלנו אלא על הסטנדרטים של המתחרים האחרים.
ב.      תבין את עצמך, דע את החוזקות והחולשות שלך, השתמש ביכולות שלך ע”מ להוציא את המרב מפעולותיך. אתה תרגיש סיפוק כאשר תעסוק בדברים שאתה באמת טוב בהם. זה לא אומר שאינך צריך לנסות דברים אחרים. נסה וגוון את פעילותיך , אך התמקד בדברים שאתה אוהב ושאתה עושה טוב. אל תבזבז זמן ומאמך על דברים שאינך טוב בהם. רבים מן האנשים יוצרים לעצמם דימוי עצמי של מפסידנים כי הם מנסים להיכנס ל”תחרות” בתחום חדש להם. אנשים אלו יתחרו על כל דבר רק לשם התחרות. זכור, אינך צריך להוכיח שום דבר לאיש. עשה רק דברים שטובים עבורך.
ג.       התמקד בהישגים שלך, הגדולים והקטנים כאחד. נסה להשיג עוד ועוד הישגים אך תבזבז את זמנך על מטרות שאינן באמת חשובות לך. התמקד במטרות שחשובות לך באמת. כאשר אתה כבר יודע מה אתה רוצה להשיג, וכבר קבעת לעצמך מטרות (צעדים קטנים) תגמל את עצמך כאשר אתה משיג את כל אחת מהמטרות (הצעדים הקטנים). תבדקו בכל ההסטוריה, לא תמצאו אדם מצליח שלא התקדם צעד- צעד עד הצלחתו. אין מקרים של הצלחה מסחררת בן רגע. הישג ההצלחה לוקח זמן ומאמץ.
ד.      כאשר אתה מקפיד לתת באמת 100% מעצמך, לא משנה מה תהיה התוצאה של פעולותיך, אתה תרגיש טוב איתה כיוון שאתה יודע שנתת הכל ונלחמת עם השיניים. אין דבר יותר כואב מלחשוב בדיעבד על ההזדמנות שהייתה לנו וכמה חבל שלא ניצלנו אותה.
ה.      תהיה שמח עם חייך כפי שהם, התמקד בדברים בטובים שיש בחייך, אלו לא דברים מובנים מאליהם- אתה השגת אותם- עליך לחוש סיפוק ממה שכבר השגת ולא לשים את החשיבות העליונה דווקא על דברים שעדיין לא השגת. תהיה אסיר תודה לכל הדברים שכבר ניתנו לך. ככל שאתה תתקדם לעבר מטרות חדשות בחייך , יהיו לך עוד ועוד דברים לומר עליהם תודה והדימוי העצמי שלך יתעצם.
ו.         אל תתן לסביבה לא מעודדת לדכא את מחשבתך, לעיתים כאשר אדם פונה לדרך חדשה בחייו, הוא מספר לחבריו ומתייעץ עימם. לא תמיד תגובות הסביבה הקרובה יהיו תואמות לציפיות שלך. כך זאת בחשבון ואל תתאכזב במידה ולא תזכה לפרגון. עליך לומר לעצמך כי קבעת לעצמך יעד ושעליך לעמוד בו. הישען תמיד על מכלול הערכים והאמונות שלך ואל תשנה את החלטותיך כל יום מחדש.
ז.       תהנה מהדרך להשגת המטרה. אם תבוא בגישה שעל מנת להשיג מטרה נשגבת כלשהי עליך “לסבול” ע”י עבודה קשה, המתנה ממושכת, בירוקרטיה, טירטורים, אי- ודאות… כך באמת תראה הדרך להשגת המטרה. במקום “לסבול” נסה ליהנות מהדרך, הרי בסופה יש את המטרה שהצבת לעצמך. גם בתקופות קשות, כאשר הדברים תקועים ולא מתקדמים כפי שרצית- עליך להיות שמח שאתה נמצא בדרך להשגת מטרה. גם זה אינו ברור מאליו, בעולם יש עדיין מיליוני אנשים שחיים את חייהם כניצבים בסרט ולא כשחקנים ראשים.

תגובות

תגובות

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסםשדות חובה מסומנים *

*

*