דף הבית » כללי » הצהרות חיוביות

הצהרות חיוביות

לראשונה ששמעתי על הצהרות חיוביות, שאלתי את עצמי “לשם מה?” “כיצד הצהרה חיובית יכולה לסייע לי?”
להצהרות החיוביות קוראים באנגלית affirmations ואם נסתכל על משפט מעניין (באנגלית) נגלה משהו מאוד מעניין:
To affirm means “to make firm”   כלומר, להצהיר משמעו להפוך למוצק, לחזק.
 
ברגע שאנו מצהירים על משהו, אנו בעצם יוצרים משהו חזק. הצהרה חיובית חזקה מצביעה על כך כי משהו כבר קיים! אם זה הרצון ואם זאת המודעות שזוהי דרכנו.
 
אז הנה מספר “כללים ראשוניים” (כי כל אחד יפתח את שלו עם הזמן):
  1. הצהרה חיובית צריכה להיות תמיד בזמן הווה. כלומר, ההסתכלות צריכה להיות כאילו והדבר כבר קיים במציאות, או שאולי כדאי להוריד את המילה כאילו? לדוגמא: אל תגידו “אני אמצא עבודה טובה” הגידו “יש לי עכשיו עבודה נהדרת”.
  2. את ההצהרות החיוביות יש לבטא בדרך החיובית ביותר. הצהירו רק על מה שהינכם רוצים, ולא על מה שאינכם רוצים. לדוגמא: אל תאמר “אני כבר לא מאחר לעבודה וכבר לא רע לי שם” אמור “אני מגיע לעבודה בזמן, ונהנה מכל יום עבודה”.
  3. מומלץ שההצהרה החיובית תהיה קצרה ופשוטה, מאחר וככה היא יותר אפקטיבית. ההצהרות הארוכות מאבדות את האימפקט הרגשי והופכות להיות יותר מידי מנטאליות.
  4. חשוב מאוד שההצהרה החיובית תתאים לך. לכן, יש לבחור בהצהרות חיוביות המתאימות לך. הצהרה חיובית של החבר לעבודה, אינה ההצהרה החיובית שלך.
  5. ההצהרה החיובית הינה יצירה של משהו חדש. שימו לב שבהצהרה החיובית איננו מנסים לחדש או לשנות את הקיים, אלא להמשיך ממנו.
  6. חזרו על ההצהרות החיוביות שלכם במשך 10 דקות כל יום, אקט זה יכול לעשות שינוי מהותי בחייכם.
 
יש לציין שמילת המפתח פה היא אמונה. צרו תחושה של אמונה בהצהרות החיוביות שלכם, האמינו שהן אכן יכולות להיות המציאות שלכם. הניחו את הספקות והחששות בצד. את כל האנרגיה שהייתם משקיעים באותם ספקות וחששות, השקיעו בהצהרות החיוביות שלכם. כשתעשו זאת תגלו שאותה האנרגיה שגרמה לעייפות ותשישות הופכת לאנרגיה קלילה.
 
נכתב על ידי אדית קמחזי

תגובות

תגובות

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסםשדות חובה מסומנים *

*

*