דף הבית » כללי » דימוי עצמי

דימוי עצמי

מאת מורה הסוד, בוב דויל.

דימוי עצמי הוא לא רק ביטחון עצמי, אלא איך שאנו מעריכים את עצמנו. אם כן, על מה משפיע הדימוי העצמי בנוסף לביטחון העצמי שלנו?

הדימוי העצמי היא ההשתקפות של מה שאנו חושבים ומרגישים על עצמנו, חשבו על עצמכם, אתם “תקועים” עם עצמכם מרגע לידתכם ועד נשימתכם האחרונה, ישנם כאלה שמאוהבים בעצמם וישנם כאלה שלא מסוגלים לסבול את עצמם. דימוי עצמי ויכולתו להשפיע על תת המודע יכולים לשפר את חייכם מן הקצה עד לקצה. הנה לכם 11 טיפים לשיפור הדימוי העצמי שלכם:

1. התחל את היום כמו שצריך. כשאתה מתעורר, אמור לעצמך שאתם אדם ייחודי ושמגיע לך את כל הטוב שבחיים. דע את המגבלות שלך אך פתח את החוזקות שלך ואיתם תצא מהבית בביטחון.

2. נולדת עם מטרת הגשמה כלשהי,אולי אינך יודע עדיין מהי ואתה בתקופה מבולבלת בחייך, אך זה כלל לא משנה מה גודלה של המטרה או היעד שלך, עליך לברר מהי המטרה שלך ולנסות להגשימה.

3.חשוב חיובי, אל תיתן לביקורתיות להשפיע עליך, הסתובב בחברת אנשים תומכים, אנשים כאלו נותנים לך השראה, המנע מקבלת עצות מאנשים שליליים, אנשים כאלו תמיד ישפיעו על מצב הרוח לרעה ולא יקדמו אותך למטרה שלך.

4. שים לב למטרה שלך, ודא שהיא ריאלית וברת השגה, בנה לך תוכנית אמיתית ומדויקת ככל שניתן להשגת המטרה, זאת הדרך הטובה והיעילה ביותר לבניית בטחון עצמי ודימוי עצמי בריא.

5. ברך את עצמך מדי יום, רשום לך על דף את  כל הדברים הטובים שעשית במהלך היום, זה יעזור לך לראות את התכונות הטובות שלך, ויעצים את הדימוי העצמי שלך.

6. לעולם על תעזוב את המסלול שבחרת בגלל כישלונות, התמודד עם הדבר שממנו אתה פוחד, יהיו תקופות בהן תפחד לעיתים קרובות מהצעד הבא שעליך לעשות, הפחדים הללו הם לא דברים רעים בהכרח, ההתמודדות איתם מעוררת הערכה עצמית. אל תתן לרגשות רעים לשלוט בך, ברגע שהם צצים חשוב על אירוע משמח או על הגשמת המטרה שלך עד שהם יתפוגגו.

7. אמור לעצמך שאתה אדם טוב וראוי. אם אתה רוצה שאנשים אחרים יחשבו כך, עליך קודם כל להרגיש זאת ולשדר זאת החוצה. התדרים שאתה משדר החוצה לאנשים שמסביבך חוזרים אליך בחזרה. במילים אחרות, חייך אל העולם והעולם יחייך אליך.הדימוי העצמי הנמוך גורם לך להתרחק מאנשים. מהיום תפסיק להסס! עשה את הצעד הראשון כדי להכיר אנשים, קבל אותם כמו שהם, עודד אותם ועזור להם להתגבר על הבעיות שלהם- זה יעזור לך להעצים את הדימוי העצמי שלך!

8. אתה האדם שמכיר את עצמך הכי טוב מכולם, הכר את המגבלות שלך ותתחיל לעבוד עליהם, תמיד תמצא משהו לשפר. זאת המעלה הגדולה ביותר שלנו- לבחון בכנות את מי שאנחנו, התחל להעריך את עצמך על התכונות החיוביות ושפר את התכונות השליליות.

9. עשה לעצמך מנהג ולמד מדי יום דבר חדש מאדם אחר, הרגל את עצמך לדעת ולהבין במגוון נושאי שיחה, התקשורת האנושית והפגנת הידע יעצימו את הדימוי העצמי שלך.

10. פתח את חוש ההומור שלך, גרום לאנשים שמסביבך לחייך, חיוך הוא דבר מדבק, כך אנשים יאהבו שאתם נמצא בסביבתם.

11. בחר לך אדם שמעורר בך השראה: מנהיג, שחקן קולנוע, ספורטאי וכו’. אסוף ציטוטים שלו, קרא את הביוגרפיה שלו ולמד כיצד הוא הגיע לגדולה, ככל שתדע יותר על המודל לחיקוי שלך תתחיל לפעול כמוהו ולחשוב כמוהו בכל רגע מחייך.

דימוי עצמי אמיתי מתחיל מתוך תוכך, אתה תהפוך לבטוח בעצמך רק כאשר תקבל את כל המגבלות שלך, אתה חייב להיות מודע לכך שישנם גם תכונות שאינן טבועות בך ואין לך יכולת לשנות עובדה זו. אבל אתה עדיין יצירה של אלוהים ועל כן אתה אדם ראוי להערכה.

כל הדברים שכתובים כאן לא שווים דבר אם אתה לא מכיר בהם כעובדות ולא הבנת אותם עד תומם. העבר כשמו כן הוא- עבר, את העתיד איש לא יכול לחזות בבטחה, כל מה שנותר לאדם הוא הווה. מהיום התחל לצמות את ההווה בצורה הטובה ביותר שתוכל.

תגובות

תגובות

כתוב תגובה

כתובת האימייל לא תפורסםשדות חובה מסומנים *

*

*